ÜYELİK
E-posta : Şifre :

Üyelik Talep Formu

Dernek Yönetim Kurulu Dernek Üyelerimiz
BASINDA BİZ♦  Bakıcı Seçerken♦  İş Teftiş Kurulu’nda yeni teftiş anlayışı♦  Kaçak İşçide Dikkat Edilecekler♦  TV8 İlk Sayfa♦  ATV Kahvaltı HaberleriTüm Basında Biz »HABERLER♦  İş Teftiş Kurulunun Toplantısına Katıldık.♦  Çalışma ve İş Kurumu İstanbul İl Müdürü Yunus YELMEN’i ziyaret ettik.♦  İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü F. Eren Türkmen beyi ziyaret ettik♦  Özel İstihdam Büroları Yönetmeliği değişti♦  Bakıcı Arayan Ailelerin DikkatineTüm Haberler »DUYURULAR♦  Genel Kurul Duyurusu♦  Derneğimiz iş teftiş kurulu müfettişleri ile ramada otelde toplandı.♦  İzinsiz Yabancı Uyruklu Eleman Çalıştırmanın Cezası♦  Kamuoyu Duyurusu♦  İoibd dernek Kuruluşu ÇalışmasıBASIN BÜLTENLERİ♦  Basın Açıklaması Yeni Corona Virüsü Covid19 Hakkında♦  Özel İstihdam Bürosu Yönetmelik Değişikliği♦  “Bakıcı Dehşeti” Değil Ruhsal Sağlık Sorunu♦  Yabancı Uyruklu İşçi Çalıştır(ma)♦  TİSK ve Ö.İ.BürolarıMEVZUAT♦  4904 sayılı kanunun İdari para cezaları♦  4857 sayılı iş kanununa göre uygulanacak para cezaları♦  4904 İşkur Yasası♦  Özel İstihdam Büroları Yönetmeliği ♦  Yabancıların Çalışma İzinleri KanunuTüm Mevzuat »İZİNLİ İSTİHDAM BÜROLARI LİSTESİ♦  Özel İstihdam Büroları
İ.Ö.B.D Genel Değerlendirme Toplantısı18.04.2011

Başkandan Açıklama

22.01.2011 Cumartesi günü derneğimizin genel değerlendirme toplantısını gerçekleştirdik.
Tüm katılımcılara teşekkür ederim.

Gelinen noktada ülkemiz ekonomisinin kalbi İstanbul da çalışma alanımız açısından önemli bir yere sahip olan derneğimizin, etkin bir STK olarak, hızla değişen dünyada, konjöktürel şartlara paralel olarak gelişimini sürdürerek faaliyetlerine devam etmesi gerekliliği tartışılamaz.

Kurulduğu günden bu yana birçok sorunla karşılaşan derneğimiz, bundan böyle yaşamış olduğu olumlu ve olumsuz tüm tecrübeler sonrasında yeniden yapılanarak yoluna devam edecektir.

Yapmış olduğumuz değerlendirme toplantısında kuruluşu yeni sayılabilecek derneğimizin üye sayısının artırılması ve mevcut üyelerin dernek çatısı altında etkin bir şekilde çalışmalara katılımının sağlanması ön plana çıkmıştır.

Yönetim kurulunun ve üyelerimizin katılımıyla gerçekleşen 1. Oturum neticesinde;

- Derneğimizin dünü, bugünü ve gelecekte izleyeceği yol
- Dernek çalışmalarının hızlandırılması,
- Üye sayısının artırılması,
- Dernek faaliyetlerinin üyelere düzenli olarak bildirilmesi,
- Üyelerin düzenlenen toplantılara katılımının sağlanması,
- Basın ve yayın yolu ile tanıtımın gerçekleştirilerek kamuoyu bilgilendirmesinin yapılması,
- Mevcut üyeler ile ilgili üyelik takibinin uygulanması,
- Yeni bir dernek merkezinin belirlenmesi gibi konular görüşülmüştür.

(1.Oturumda görüşülen ve karara bağlanan konular mevcut üyelere yazılı olarak bildirilecektir.)

İstanbul da çalışmalarını sürdüren, derneğimizin üyesi olmayan fakat toplantımıza misafir olarak davet ettiğimiz ve katılımlarıyla bizleri memnun eden Abay Danışmanlık, Ensari İnsan Kaynakları, Misyon Danışmanlık, MSS Danışmanlık, Okyanus Danışmanlık ve Titiz Danışmanlığa ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.

Kendilerinin katılımı ile sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen 2.oturumda;

- Bürolar arası tanışma
- Derneğimiz hakkında bilgilendirme
- Büroların birlikteliğinin önemi
- Faaliyetlerde ortak hareket etme
- Çalışmalarda karşılaşılan soru ve sorunlar, çözüm önerileri
- İşkur ve mevcut ve görüşülen yasalar ile ilgili görüşler
- Avrupa da ve dünyada özel istihdam büroları
- Özel İstihdam bürolarının ülkemizdeki durumu
- Bürolarımızın geleceği gibi konular görüşülmüştür.

Sosyal çalışma hayatında özellikle İstanbul gibi metropol bir şehirde önemli bir yere sahip olan firmalarımız için karşılaşılan soru ve sorunlarda derneğimizin varlığı sektörde birliktelik açısından çözüm merkezidir.

Derneğimiz kuruluş amacı, dünü, bugünü ve geleceğe dönük projeleri ile bundan böyle daha emin adımlarla hareket edecektir.

İş dünyasında ve çalışma hayatında çok özel bir hizmetin temsilcileri olan firmalarımız derneğimiz çatısı altında hak edilen itibarı görecek, içerisinde bulunulan her platformda istihdama ait görüş ve düşüncelerini, istihdamın konuşulduğu her yerde dile getirecektir.

Saygılarımla

Vural Şeker
İ.Ö.İ.B. Derneği Başkanı

Okunma Sayısı : 5859